Fandom, trollové a válečníci na klávesnici

May 25, 2023 0 Comments

Vůdce královny, střežený jejími fanoušky a válečníky na klávesnici.

Jako absolvent psychologie (jehož snem v mých mladších letech bylo stát se profesorem psychologie) považuji celý incident za zajímavý.

Vidíš, mnoho trolů a jeho fanoušků, kteří na mě útočili, používalo falešná jména a falešné profilové obrázky nebo avatary.

V pohodlí svých domovů maskovali svou identitu a velkoryse mě slovně napadali.

Chci říct, když se jim nelíbí mé chování, proč se neprozradit? Proč se schovávat za avatary?

(Možná by Thajsko mělo spojit národní identifikační číslo s otevřením účtu sociálních médií. Vsadím se, že to okamžitě sníží množství FB účtů o polovinu.)

Vidíte, když vyjádřím svůj názor, jsem hrdý na to, že ho vlastním. Nemusím se schovávat za falešné jméno nebo profilový obrázek.

Což mě nutí myslet si, že mnoho z těchto účtů by mohly provozovat kybernetické týmy, jejichž úkolem je sledovat online aktivity. Sdílejte pozitivní obsah o svém vůdci/straně a diskreditujte své soupeře.

Najatí kriminálníci se stávají online kriminálníky k pronájmu.

Vyvolává to dojem, že jich jsou statisíce– i když ve skutečnosti by to mohlo být ve stovkách.

Představte si, že cílem byl 15letý mladík místo mě.

Tu noc bychom mohli vidět její tělo v její ložnici, zavěšené na laně.

Když jsou politici viděni jako rockové hvězdy, může to být na první pohled cool. Ale pro mě je to známka degenerace společnosti.

Rockové hvězdy vystupují a baví publikum. Politici vytvářejí zákony ve prospěch společnosti.

Ale pokud lidé, zejména mladá generace, vidí své politické vůdce jako rockové hvězdy, pak máme problém.

Popularita je volí. Ale jakmile jsou u moci, v parlamentu/Kongresu, vůdci rockových hvězd si uvědomují, že jsou dobří ve výkonu, ale ne tolik v řízení politikaření v chodbách moci. Nebo ještě hůře nevědí, jak řídit ekonomiku.

Stejně důležité je, že pokud nepřijmou legislativu, jak slíbili ve své kampani, nedrtí to jejich fanoušky? Nebo by sváděli své neúspěchy na opozici?

Obama byl zvolen sloganem ” změna, v kterou můžeme věřit.”Po 8 letech však nechal mnoho voličů Dems rozčarovaných. Dokonce i můj Australský přítel připustil, že Obama neměl tolik moci, jak se jeho fanoušci domnívali.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *